Ibuprofenas

Pagrindinis Išnirimai

"Ibuprofeno" ir jo analogų vartojimo indikacijos yra skausmas, didelis karščiavimas ir uždegiminių procesų buvimas. Šios lėšos priskiriamos nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo. Jie neturi priklausomybės ir narkotinių medžiagų.

Apsvarstykite "Ibuprofeno" ir jo analogų vartojimo instrukcijas.

Vartojimo indikacijos

Ibuprofenas skiriamas simptomams palengvinti ir tokioms ligoms gydyti:

  • šiluma;
  • ausies infekcija;
  • galvos ar dantų skausmas;
  • skausmas, atsiradęs dėl kaulų, sąnarių, minkštųjų audinių sužalojimo;
  • sąnarių skausmas;
  • migrena;
  • mialgija;
  • neuralgija;
  • otolaringologinės ligos;
  • artritas ir artrozė;
  • osteochondrozė;
  • nefrozinis sindromas;
  • adnexitas ir kt.

Kontraindikacijos vartoti

„Ibuprofeną“ ir daugelį jo analogų vartoti draudžiama, jei pacientas turi šias patologijas:

  • opa arba virškinamojo trakto erozija;
  • individualus netoleravimas produkto sudedamosioms dalims;
  • inkstų ir kepenų ligos;
  • intrakranijinis efuzija;
  • kraujo krešėjimo pažeidimas;
  • širdies nepakankamumas;
  • regos nervo pažeidimas;
  • hipertenzija;
  • vaikų amžius iki 6 metų (analogų atveju jis gali būti mažesnis nei nurodytasis arba daugiau).

Svarbu ypatingą dėmesį skirti „Ibuprofeno“ suderinamumui su kitais vaistais. Jo negalima vartoti kartu su tromboliziniais vaistais, aspirinu, ciklosporinu ir pan. Išsamų sąrašą galite rasti kiekvienos pakuotės „Ibuprofeno“ naudojimo instrukcijose.

Pigūs analogai

Kokie vaistai bus įtraukti į Ibuprofeno analogų sąrašą? Ar jie bus pigesni ar brangesni? Pradėkime nuo atsakymo į antrąjį klausimą. "Ibuprofeno" kaina tablečių pavidalu yra 20 rublių už pakuotę. Ar yra prasmės ieškoti narkotikų, kurių kaina bus dar mažesnė??

Todėl mes apsvarstysime garsiausius ir brangesnius "Ibuprofeno" analogus.

Nurofenas

Pirmasis Ibuprofeno analogas yra Nurofenas. Vaisto kaina yra 200 rublių.

Produkto sudėtyje yra ta pati veiklioji medžiaga - ibuprofenas. Taip pat „Nurofen“ yra įvairių pagalbinių komponentų, kurie gali skirtis priklausomai nuo išleidimo formos. Pavyzdžiui, tabletėse yra tokių medžiagų kaip stearino rūgštis, kroskarmeliozės natris, sacharozė, natrio laurilsulfatas ir kt..

Nurofen yra šių formų:

  • tabletės;
  • sirupas;
  • tiesiosios žarnos žvakučių;
  • kapsulės;
  • gelis.

Šis Ibuprofeno analogas taip pat gali būti naudojamas vaikams gydyti (Nurofeno suspensija). Taip pat yra specialių vaisto formų, kurioms būdingas trumpesnis poveikio laikotarpis ir padidėjęs veiksmingumas - „Nurofen Express“ ir „Nurofen Express Neo“.

Indikacijos dėl analogo "Ibuprofenas" vartojimo yra tokios pačios kaip ir pagrindinio vaisto.

„Ibufen“

Pagrindinė veiklioji vaisto medžiaga taip pat yra ibuprofenas. Kompozicijoje taip pat yra keletas papildomų komponentų, įskaitant sacharozę.

Priemonė naudojama skausmui malšinti, kompleksinėje terapijoje gydant ūmines kvėpavimo takų ligas, vaikams paskiepijus.

Šis "Ibuprofeno" analogas yra tablečių pavidalu. Jame yra ibuprofeno ir pagalbinių komponentų. „Mig“ galima skirti tokiems simptomams pašalinti:

  • migrena;
  • ūmus galvos skausmas;
  • menstruacijų skausmas moterims;
  • raumenų skausmas;
  • Neuralginiai priepuoliai;
  • karščiavimas peršalimo ir gripo metu.

Reikėtų pažymėti, kad, skirtingai nei Iburofenas, šis vaistas nėra naudojamas vaikams iki 12 metų gydyti..

„Brufen“

Vaistas yra tablečių ir sirupo pavidalu. Pagrindinė jo veiklioji medžiaga yra ibuprofenas.

„Brufen“ turi platų veikimo spektrą ir yra naudojamas:

  • reumatoidinis artritas;
  • osteoartritas;
  • reumatas;
  • skausmas pažeidus raiščius, minkštus audinius, sausgysles;
  • raumenų skausmas;
  • menstruacijų skausmas moterims;
  • dantų skausmas;
  • migrena;
  • karščiavimas;
  • įvairūs uždegiminiai procesai.

Nenaudojamas vaikams, sveriantiems iki 7 kilogramų, ir nėščioms moterims.

Kiti vaisto analogai tablečių ir sirupo pavidalu

Be minėtų vaistų, yra ir kitų „Ibuprofeno“ analogų:

  • „Paracetamolis“;
  • "Indometacinas";
  • „Buranas“;
  • „Analginas“;
  • "Acetilsalicilo rūgštis" ("Aspirinas").

Nepaisant to, kad šie vaistai gali skirtis pagrindine veikliąja medžiaga, jie veikia panašiai. Nors yra vienas svarbus „bet“. Visi jie yra daug toksiškesni nei Ibuprofenas. Todėl jų neturėtų vartoti pacientai, turintys problemų gastroenterologijos srityje..

Tačiau teisingumo dėlei verta paminėti, kad kai kurie iš aukščiau išvardytų vaistų yra daug efektyvesni nei „Ibuprofenas“. Pavyzdžiui, jei reikia vartoti vaistą, turinčią ryškesnį priešuždegiminį poveikį, geriau rinktis „Indometaciną“..

Beje, jei pacientas vis dar ieško pigesnio Ibuprofeno analogo, jis turėtų paprašyti vaistinės paracetamolio. Už 10 tablečių turėsite sumokėti apie 5 rublius.

"Ibuprofenas" tepalo ir gelio pavidalu, jo analogai

Taip pat tabletės, Ibuprofeno gelis ir tepalas naudojami skausmui ir uždegimui malšinti. Juos galima priskirti, kai:

  • uždegiminiai procesai sąnariniame aparate;
  • raumenų skausmas;
  • sumušimai;
  • patempti raiščiai;
  • radikulitas;
  • osteoartritas;
  • peties ir mentės srities periartritas;
  • podagra;
  • bursitas;
  • osteochondrozė;
  • tendovaginitas;
  • ankilozuojantis spondilitas;
  • įvairių tipų artritas.

Tokie vietiniai ir importuoti „Ibuprofeno“ analogai puikiai susidoros su šiais simptomais, tokiais kaip:

  • „Dolgitas“;
  • Diklofenakas;
  • Ortofenas;
  • "Indometacinas";
  • „Diclonat P“;
  • „Artrozilen“;
  • „Diklak“;
  • „Ibufen D“;
  • „Indovazinas“;
  • „Flexen“;
  • „Ibutop“;
  • "Bystrumgel;
  • „Solpaflex“;
  • Finalgel;
  • Nurofenas.

Apsvarstykite trumpą instrukciją apie populiariausių įrankių naudojimą.

„Dolgit“

Veiklioji kremo medžiaga yra ibuprofenas.

„Dolgit“ turi karščiavimą mažinantį, nuskausminantį, priešuždegiminį poveikį. Vaistas gali pagerinti sąnarių judrumą ir sumažinti patinimą.

Tepalas naudojamas įvairiems sužalojimams, taip pat nugaros skausmams, artrozei, tendinitui, bursitui, tendovaginitui, judesių standumui pečių srityje gydyti..

Diklofenakas

Pagrindinė veiklioji vaisto medžiaga yra diklofenako dietilaminas. Pateikti tepalo ir pagalbinių komponentų, tokių kaip benzilo alkoholis, sorbitolis, išgrynintas vanduo, izopropilo alkoholis, natrio metabisulfitas ir kt., Sudėtyje..

„Diklofenakas“ taip pat priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei ir turi karščiavimą mažinantį, priešreumatinį, skausmą malšinantį ir priešuždegiminį poveikį..

Tepalas naudojamas, jei:

  • stuburo skausmo simptomai, mialgija, neuralgija;
  • skausmas ir uždegimas po traumų ir pooperaciniu laikotarpiu;
  • reumatinės minkštųjų audinių ligos;
  • degeneracinės ir uždegiminės sąnarių ligos (įskaitant artritą, artrozę, fibrozitą ir kt.).

„Diklak“

Kitas „Ibuprofeno“ analogas, kurį mes apsvarstysime, yra „Diclac“ gelis. Veiklioji vaisto medžiaga yra diklofenako natris.

Jis naudojamas vietiniam sąnarių, raumenų, sausgyslių ir raiščių uždegimo ir skausmo gydymui. Jo vartojimas kartu su įvairiais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo turėtų būti atliekamas labai atsargiai..

„Bystrumgel“

Veiklioji vaisto medžiaga yra ketoprofenas. Gelyje taip pat yra etilo alkoholio, karbopolio, nipagino, trometamolio, nerolio aliejaus, levandų aliejaus, paruošto vandens.

„Bystrumgel“ turi platų veikimo spektrą ir gali būti naudojamas:

  • artritas;
  • tendinitas;
  • artrozė;
  • periartritas;
  • limfangitas;
  • lumbago;
  • juosmens-kryžkaulio srities pažeidimai;
  • osteochondrozė;
  • sporto traumos;
  • bursitas;
  • flebitas;
  • kreivas kaklas;
  • išnirimai;
  • sumušimai;
  • menisko pažeidimas;
  • miozitas;
  • entezopatija;
  • dorsalgija.

Produktas nėra naudojamas vaikams ir nėščioms moterims gydyti.

Kas geriau: „Ibuprofenas“ ar analogai?

Į šį klausimą tiksliai atsakyti neįmanoma. Viena vertus, "Ibuprofeno" kaina yra daug mažesnė, palyginti su kitais vaistais, turinčiais tą pačią veikliąją medžiagą ar panašaus pobūdžio veikimą. Tuo pačiu metu priemonė yra labai efektyvi ir turi gana platų veikimo spektrą, ji retai sukelia šalutinį poveikį ir yra kelių formų..

Tačiau, kita vertus, kai kuriais atvejais vis tiek gali tekti ieškoti alternatyvos. Pavyzdžiui, „Ibuprofeno“ analogai naudojami, kai norimas poveikis nepasireiškė pavartojus originalų vaistą. Jie taip pat ieško pakaitalo tais atvejais, kai reikia tam tikros formos vaistų (sirupo, gelio, žvakučių ir pan.) Arba vaistų vaistinėje paprasčiausiai nebuvo..

Jūs neturėtumėte pasikliauti kažkieno patirtimi bandydami rasti atsakymą į klausimą: "Kuris vaistas vis dar yra geresnis?" Juk kiekvienas žmogus turi savo unikalų organizmą, o vaistai jį taip pat veikia skirtingai. Štai kodėl Ibuprofenas vieniems žmonėms labai padeda, o kiti yra priversti pirkti brangesnius importuojamus vaistus. Kaip bebūtų, nesteroidinių vaistų nuo uždegimo pasirinkimą turėtų spręsti gydytojas.

Nesigydykite savęs ir būkite sveiki!

Populiarūs ibuprofeno vaistai

Paradoksalu, kad skausmas yra gynybinė reakcija. Padedant skausmingiems pojūčiams, kūnas siunčia signalą, jei kažkas negerai. Dažnai kartu su skausmingais pojūčiais atsiranda karščiavimo būsenos, kurios taip pat yra gynybinė reakcija ir kurioms būdingas reikšmingas kūno temperatūros padidėjimas. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje toli gražu ne visada patartina iškęsti skausmą, o aukšta temperatūra gali tapti grėsminga, ypač mažiems vaikams. Jei reikia, abu šie simptomai dažniausiai įveikiami nesteroidinių vaistų nuo uždegimo pagalba. Tai taip pat apima vaistus su ibuprofenu, kuris laikomas vienu saugiausių daugelyje NVNU..

Grupė yra labai plati ir plačiai naudojama gydant daugelį ligų, nes neturi tokio šalutinio poveikio kaip priklausomybė ir turi gerai išreikštą nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį. Palyginkime populiarius ibuprofeno pagrindu pagamintus vaistus, kurie parduodami mūsų vaistinėse, tačiau girdimi visiškai skirtingais pavadinimais..

7 preparatai ibuprofeno pagrindu

Ši medžiaga pirmą kartą buvo sintetinta dar 1962 m. Nuo to laiko ibuprofenas pelnė pelnytą populiarumą pasaulyje ir yra plačiai naudojamas kaip analgetikas ir priešuždegiminis agentas. Tokia padėtis tapo įmanoma dėl to, kad, palyginti su pagrindiniais „konkurentais“ - acetilsalicilo rūgštis („Aspirinas“) ir paracetamolis turi nemažai privalumų. Acetilsalicilo rūgšties atveju virškinimo sistemos šalutinis poveikis yra daug mažiau išreikštas. Palyginti su paracetamoliu, jis turi didesnį karščiavimą mažinantį poveikį, o taip pat pasižymi geromis priešuždegiminėmis savybėmis. Todėl, jei pacientams reikia karščiavimą mažinančių vaistų be paracetamolio, tačiau jų poveikis panašus, ibuprofenas gali būti laikomas geriausiu sprendimu..

Yra kontraindikacijų, atidžiai perskaitykite instrukcijas

Nurofenas

Nurofenas yra vienas iš pirmųjų ibuprofeno prekinių pavadinimų. Tai tapo pirmuoju jo pagrindu pagamintu vaistu, kurį Jungtinėje Karalystėje buvo leista parduoti be recepto. Tai įvyko 1983 m. Nuo to laiko Nurofenas sulaukė didžiulio populiarumo visame pasaulyje. Ir mūsų laikais vaistinėse galite nusipirkti šį vaistą.

Išanalizavus, koks yra ibuprofeno ir Nurofeno sudėtis, lengva pastebėti, kad vaistai praktiškai nesiskiria vienas nuo kito. Vienintelė veiklioji Nurofeno medžiaga yra ibuprofenas. Tačiau vaistų išsiskyrimo forma ir dozavimas gali būti skirtingi. Nurofenas turi daug daugiau išleidimo formų. Šio vaisto tabletės gali būti pagamintos tiek 0,2 g, tiek 0,4, 0,6 ir net 0,8 g. Nurofeną vaikams galima įsigyti kramtomųjų tablečių, sirupo ir suspensijos pavidalu. Išoriniam naudojimui šis vaistas gali būti gaminamas kaip gelis arba kremas. Apskritai pagrindinius Nurofen tipus ir jų skirtumus galima klasifikuoti taip:

  1. Nurofen Forte yra vaistas, kurio metu padidinama ibuprofeno dozė - 400 mg, priešingai nei standartinė 200 mg.
  2. „Nurofen Express“ - tas pats „Nurofen“, bet kapsulėse. Manoma, kad jis veikia greičiau.
  3. Nurofen Express Forte - dviguba dozė.
  4. Nurofen Express Neo - šiame preparate ibuprofenas pateikiamas ne gryna, o lizinato forma. Dėl to jo ištirpimas skrandyje įvyksta greičiau, taigi, skausmą malšinantis poveikis pasireiškia greičiau..
  5. Nurofenas vaikams - skiriasi vaikams pritaikytomis išsiskyrimo formomis: putojančiomis tabletėmis, vaisių skonio sirupais, suspensijomis ar žvakutėmis. Ibuprofeno kiekis suspensijoje sumažinamas iki 100 mg ir žvakučių - iki 60 mg.

"Nurofen" tabletės 400 mg

Nurofeną nuo ibuprofeno skiria ir gamintojas bei kaina. Vietinių gamintojų preparatai su ta pačia medžiaga yra daug pigesni nei Nurofen (žr. Toliau pateiktą lentelę)..

Ibufenas

Antrasis ibuprofeno vaistas, į kurį reikia atsižvelgti, yra Ibufenas. Skirtumas tarp „Ibufen“ ir „Nurofen“ yra minimalus. Visų pirma, tai yra gamintojas. „Ibufen“ gaminamas Lenkijoje. Antra - kaina. Palyginti su nurofenu, jis pigesnis maždaug trečdaliu.

Pagrindinė Ibufen išsiskyrimo forma yra suspensija. Ibuprofeno kiekis jame yra 100 mg 5 ml. Tai daro „Ibufen“ labai panašų į „Nurofen“ vaikams. Taip jis dažniausiai yra rinkoje. Antroji vaisto savybė, kurią pabrėžia gamintojai, yra jo gebėjimas gerai numalšinti dantų skausmą. „Ibufen“ aprašymuose pažymima, kad jį rekomenduojama vartoti vaikams, turintiems dantų dygimą ir lydinčius dantenų skausmus bei uždegimus..

Lenkijos gamintojų vaistas pasiteisino ir savo kokybe praktiškai nenusileidžia kolegoms iš Britanijos. Todėl, jei jums reikia nebrangaus ir veiksmingo vaisto su ibuprofenu vaikams - „Ibufen“ bus įrankis, patenkinantis šį prašymą..

Tačiau būtų neteisinga kalbėti apie „Ibufen“ tik apie vaistus vaikams. Be 100 mg suspensijos, ji taip pat turi daugybę išleidimo formų, leidžiančių įvairinti jos naudojimą..

  1. Ibufen Forte - patobulinta vaisto versija, kurioje ibuprofeno kiekis padidinamas iki 200 mg;
  2. „Ibufen Ultra“ - pagal veikliosios medžiagos kiekį tas pats, kas „Ibufen Forte“, tačiau jis gaminamas kapsulėse iš želatinos. Kapsulėse yra tirštas skystis.

Kaip ir „Nurofen“, „Ibufen“ galima įsigyti be recepto be recepto..

Ibuklinas

Tarp daugelio ibuprofeno savybių reikia pažymėti jo gerą derinį su kitomis medžiagomis. Todėl yra nemažai vaistų, kuriuose jis derinamas su kažkuo kitu. Vienas iš šių vaistų yra Ibuklinas. „Ibuklin“ yra vaistas, gaminamas Indijoje. Dėl dviejų veikliųjų medžiagų Ibuclin skiriasi nuo ibuprofeno. Šis vaistas taip pat naudoja paracetamolį.

Reikėtų pažymėti, kad ibuprofeno ir paracetamolio vartojimo kartu klausimas yra prieštaringas. Yra daug šio derinio priešininkų. Kaip pagrindinį argumentą jie nurodo faktą, kad kartu vartojant šias medžiagas, labai padidėja šalutinio poveikio rizika. Kita vertus, jų vienu metu vartojimo šalininkai pabrėžia, kad toks derinys sustiprina terapines abiejų komponentų savybes..

Taip atsitinka, kad pacientas turi karščiavimą ir aukštą temperatūrą, kurios negalima ilgai nuleisti. Tokiais atvejais gydytojai gali rekomenduoti pakaitinius antipiretikus. Šiuo atveju Ibuclin, kaip vaistas su paracetamoliu ir ibuprofenu, leidžia išspręsti šią problemą. Todėl šio vaisto vartojimo indikacijose pirmoji vieta skiriama kovai su karščiavimu..

Ibuklin gaminamas dengtomis tabletėmis. Vienoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno ir 325 mg paracetamolio. Taigi bendra veikliųjų medžiagų dozė yra žymiai didesnė nei aukščiau aprašytų vaistų. Tai lemia aukštą „Ibuclin“ efektyvumą. Tačiau neturėtumėte pamiršti apie riziką ir ją vartoti reikia atsargiai. Be gydytojo rekomendacijos, esant aukštam karščiavimui, Ibuklin galima vartoti ne ilgiau kaip 3 dienas, o anestetiku - ne ilgiau kaip 5 dienas..

„Ibuklin“ 10 tablečių

Taip pat yra šio vaisto versija vaikams, vadinama „Ibuklin Junior“. Jis gaminamas disperguojamųjų (tirpių) tablečių pavidalu, todėl vaikui patogiau vartoti. Jame esančių veikliųjų medžiagų dozė sumažinama iki 100 mg ibuprofeno ir 125 mg paracetamolio. Kaip ir klasikinis prekės ženklas, „Ibuklin Junior“ yra laikomas vaistu, vartojamu karščiavimui ir aukštai karščiavimui..

Kitas

Kitas kombinuotas vaistas yra Kitas. Pagrindinis skirtumas tarp „Next“ ir „Ibuklin“ yra gamintojas. Šis vaistas gaminamas Rusijoje. Priešingu atveju jie yra labai panašūs. Kaip ir „Ibuklin“, antroji „Next“ veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Kitas gaminamas dengtų tablečių pavidalu. Kiekviename iš jų yra 400 mg ibuprofeno ir 200 mg paracetamolio. Akivaizdu, kad dėl to, kad pastarojo yra „Next less“ nei „Ibuclin“, gamintojai šį vaistą pirmiausia laiko skausmą malšinančiu vaistu.

Be įprastos „Neksta“, yra dar vienas vaistas panašiu pavadinimu - „Next Uno Express“. Skirtumas tarp „Next“ ir „Next Uno Express“ yra gamintojas, išleidimo forma ir sudėtis. Šis vaistas gaminamas Baltarusijoje. Jis turi kitokią išsiskyrimo formą - ne tabletes, o kapsules. Tačiau pagrindinis skirtumas yra tas, kad „Next Uno Express“ yra vaistas be paracetamolio. Vienintelė šio vaisto veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Kiekvienoje kapsulėje yra 200 mg šio komponento.

Nepaisant to, kad „Next“ yra vietinis vaistas, jis kainuoja daugiau nei „Ibuklin“.

Mig 200 ir Mig 400

Vaistas "Mig 400"

Penktasis taškas yra Mig 200 ir Mig 400. Šie vaistai yra karščiavimą mažinantys vaistai be paracetamolio, kurio veiklioji medžiaga yra tik ibuprofenas. Iš tikrųjų „Mig 200“ ir „Mig 400“ yra to paties vaisto veislės, kurios skiriasi tik jose esančia ibuprofeno doze. Skaičiai pavadinime nurodo jo kiekį - atitinkamai 200 ir 400 mg.

Vaistas gaminamas Vokietijoje. Išleidimo formos tabletės. Pirmiausia pagal savo vaistų savybes gamintojai pateikia analgetinį poveikį. Manoma, kad šiuos vaistus geriausia vartoti esant galvos skausmui ir migrenai..

„Mig 200“ ir „Mig 400“ kainos, nepaisant vokiškos kilmės, yra gana panašios į vietinius panašius vaistus.

Brustanas

„Brustan“ (atnaujintas) yra tiesioginis „Ibuklin“ analogas, taip pat pagamintas Indijoje, tačiau šias planšetes gamina „Ranbaxi“ įmonė. Visiškai identiškas ibuprofeno ir paracetamolio derinys, atitinkamai vartojant 400 mg + 325 mg. Turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei skausmas yra pakankamai stiprus arba norint sumažinti temperatūrą. Apie jį daugiau nėra ką pasakyti, nes praktiškai nėra jokių skirtumų nuo Ibuklino, net ir kaina yra tokia pati.

„Brustan“ 10 tablečių

Nurofastas

Galiausiai, „Nurofast“ yra rusų analogas, turintis priebalsių pavadinimą ir visiškai atitinkantis tokias dozes kaip „Nurofen“. Įprastose „Nurofast“ tabletėse yra 200 mg, o „Nurofast Forte“ tabletėse - 400 mg. Abiejose versijose po 20 vnt. Natūralu, kad pagrindinis skirtumas yra kainoje, o „Forte“ versija nėra daug brangesnė ir kainuos apie 120 rublių. Kalbant apie vieną tabletę, jis išeina pusantro karto pigiau nei „Nurofen“. Tačiau, palyginti su Vokietijos MIG, kainų skirtumas yra labai mažas, todėl galima rinktis tik tarp vietinių ir importuotų.

Ibuprofeno formų ir kiekių skirtumas
vardasFormaKiekis
Nurofenastabletės (10 vnt.)200 mg
Nurofen Fortetabletės (12 vnt.)400 mg
„Nurofen Express Forte“kapsulės (10 arba 20 vnt.)200 mg
„Nurofen Express Neo“tabletės (12 vnt.)200 mg
Nurofenas vaikamsSuspensija (100 arba 200 ml)100 mg / 5 ml
Nurofenas vaikamsžvakės60 mg
Ibufenassuspensija (100 ml)100 mg / 5 ml
„Ibufen Forte“suspensija (100 ml)200 mg / 5 ml
„Ibufen Ultra“kapsulės200 mg
Ibuklinastabletės (10 vnt.)400 mg (+ 325 mg paracetamolio)
Ibuklinas jaunesnysistabletės (20 vnt.)100 mg (+ 125 mg paracetamolio)
Kitastabletės (6, 10 arba 20 vnt.)400 mg (+ 200 mg paracetamolio)
Kitas „Uno Express“tabletės200 mg
Mig 200tabletės (20 vnt.)200 mg
Mig 400tabletės (20 vnt.)400 mg
Brustanastabletės (10 vnt.)400 mg (+ 325 mg paracetamolio)
Nurofastastabletės (20 vnt.)200 mg
Nurofast Fortetabletės (20 vnt.)400 mg
Išlaidų ir gamintojų skirtumas
VaistasŠalisKaina (2019 m. RUB)
NurofenasBritanijanuo 115 (10 skirtukų), nuo 210 (20 skirtukų)
Nurofen ForteBritanijanuo 135 (12 skirtukų)
„Nurofen Express Forte“Britanijanuo 210 (10 kaps.), nuo 400 (20 kaps.)
„Nurofen Express Neo“Britanijanuo 165 (12 skirtukų)
Nurofenas vaikamsBritanijanuo 160 (100 ml), nuo 320 (200 ml)
IbufenasLenkijanuo 90 (100 ml)
IbuklinasIndijanuo 150 (10 skirtukų)
Ibuklinas jaunesnysisIndijanuo 110 (20 skirtukų)
KitasRusijanuo 150 (6 tab.), nuo 195 (10 tab.), nuo 315 (20 tab.)
Mig 200Vokietijanuo 115 (20 skirtukų)
Mig 400Vokietijanuo 165 (20 skirtukų)
BrustanasIndijanuo 150 (10 skirtukų)
NurofastasRusijanuo 115 (20 skirtukų)
Nurofast Fortenuo 125 (20 skirtukų)

Apibendrinant galime pasakyti, kad 7 apžvalgoje pateiktus vaistus galima suskirstyti į 2 grupes: vienkomponentį, kuriame yra tik ibuprofenas, ir kartu, kur jis vartojamas kartu su paracetamoliu. Visi vaistai yra ne biržos vaistai ir yra gana palyginami pagal kainą. Jų savybės ir naudojimo indikacijos yra beveik identiškos. Gamintojai, atsižvelgdami į veikliosios medžiagos dozę ir išsiskyrimo formą, pirmiausia pateikia tą ar tą savybę ir atitinkamai išdėsto savo vaistą. Todėl, įsigydami vaistą, turite atidžiai išnagrinėti jo vartojimo instrukcijas ir būtinai atsižvelgti į gydančio gydytojo nuomonę..

Ibuprofenas - tablečių, tepalų ir kūdikių ibuprofeno analogai

Yra daugybė vaistų - ibuprofeno analogų. Joms būdingas panašus terapinis poveikis, tačiau skiriasi jų sudėtis. Paprastai juos rekomenduojama vartoti, kai Ibuprofenas sukelia neigiamas šalutines reakcijas. Ibuprofeno analogai turėtų būti vartojami tik pagal gydytojo nurodymus, savigyda visada kelia pavojų sveikatai.

Veiklioji medžiaga ibuprofenas

Ibuprofenas yra fenilpropiono rūgšties darinys. Jis greitai absorbuojamas virškinamajame trakte ir patenka į kraują. Jo veikimo mechanizmas yra susijęs su tuo, kad jis sugeba blokuoti prostaglandinų sintezę. Šios medžiagos yra uždegiminių reakcijų, sukeliančių skausmą ir kūno temperatūros padidėjimą, tarpininkai..

Po vartojimo didžiausia ibuprofeno koncentracija kraujyje pasiekiama po 2 valandų. Tuo pačiu metu jis tolygiai pasiskirsto po visus audinius. Tai leidžia greitai sumažinti skausmą ir palengvinti karščiavimą esant įvairioms patologijoms..

Veiklioji medžiaga beveik visiškai metabolizuojama kepenyse. Skilimo produktai - metabolitai - beveik visi išsiskiria su šlapimu, o nedidelė dalis - per žarnyną. Tai reiškia, kad Ibuprofenas sukelia daug streso kepenims ir inkstams. Jo koncentracija kraujyje pradeda greitai mažėti po keturių valandų, tačiau tik po paros organizmas visiškai išvalomas.

Vartojimo indikacijos ir kontraindikacijos

Ibuprofenas laikomas veiksmingu sergant raumenų ir kaulų sistema. Be to, kad jis ilgą laiką malšina skausmo sindromą, jo priešuždegiminės savybės pagreitina gydymo procesą.

Parodytas vaistas tokioms patologijoms:

  • osteochondrozė;
  • artritas;
  • artrozė;
  • podagra;
  • reumatas;
  • radikulitas ir kt..

Be to, vaistas gali būti naudojamas kaip greitosios pagalbos vaistas nuo įvairaus pobūdžio raumenų ir sąnarių skausmų. Ibuprofenas plačiai naudojamas skausmui ir karščiavimui malšinti esant peršalimo ligoms ir gripui. Bet šiais atvejais rekomenduojama jį naudoti, kai kūno temperatūra pakyla virš 38,5 ° C..

Šiandien Ibuprofenas skiriamas kompleksinei šių ligų terapijai:

adneksitas - gimdos priedų uždegimas;

proktitas - tiesiosios žarnos ir sigmoidinės storosios žarnos gleivinės uždegimas;

ENT organų ligos ir kt..

Ibuprofeno tabletės nėra skiriamos vaikams iki 12 metų. Retais atvejais leidžiama jį naudoti kūdikiams, vyresniems nei 6 metų, sveriantiems daugiau nei 20 kg. Tačiau leidžiama naudoti kitas formas. Taip pat kontraindikacija yra vyresnių nei 60 metų žmonių amžius..

Vaistas neskiriamas, jei pacientui diagnozuojamos skrandžio opos.

Tai draudžiama šiais atvejais:

  • su padidėjusiu jautrumu atskiriems komponentams;
  • su rimtais kepenų ir inkstų funkcijos pažeidimais;
  • su vidutiniu ir sunkiu širdies nepakankamumu;
  • trečiąjį nėštumo trimestrą.

Labai atsargiai Ibuprofenu būtina gydyti 1-ąjį nėštumo trimestrą. Taip yra dėl to, kad jis lengvai praeina placentą. Todėl formuojantis vaisiaus vidaus organams, jis gali išprovokuoti gimdos anomalijų vystymąsi. Taip pat žindymo laikotarpiu nepageidautina jį naudoti gydymui, nes veiklioji medžiaga prasiskverbia į motinos pieną.

Vaistas vartojamas labai atsargiai esant:

  • Hipertenzija.
  • Cukrinis diabetas.
  • Astma.
  • Hematopoetinės sistemos problemos.
  • Regos nervo patologijos.

Kas geriau - Ibuprofenas ar Paracetamolis?

Labai dažnai kyla klausimas, kas geriau - paracetamolis ar ibuprofenas. Vaistai turi panašų simptominį poveikį. Naujausi laboratoriniai tyrimai parodė, kad Ibuprofenas turi stipresnį karščiavimą mažinantį poveikį, todėl, jei nėra kontraindikacijų, karščiavimui palengvinti reikėtų, jei reikia..

Kita vertus, paracetamolis greičiau malšina galvos ir sąnarių skausmus, tačiau ibuprofenas sugeba palengvinti būklę su menstruaciniu sindromu. Kalbant apie gerklės skausmą, abu vaistai turi tą patį poveikį. Bet sergant sinusitu ar vidurinės ausies uždegimu, Ibuprofenas yra naudingesnis dėl priešuždegiminių savybių..

Taip pat galima pasakyti, kas yra geriau, atsižvelgiant į tai, ar šie vaistai yra toksiški perdozavus:

Paracetamolis gali pakenkti kepenims. Jo naudojimas yra ypač pavojingas kartu su alkoholiu, jis gali išprovokuoti negrįžtamus organo struktūros pokyčius..

Ibuprofenas yra kenksmingesnis inkstams. Tai taip pat gali padidinti insulto ir širdies priepuolio riziką...

Jei laikysitės vartojimo instrukcijų, tada paracetamolis labai retai sukelia šalutinį poveikį. Kartais gali pasireikšti alerginės reakcijos, kurios nekelia grėsmės sveikatai. Bet vartojant Ibuprofeną, šalutinis poveikis yra labai dažnas. Visų pirma, problemų kyla iš virškinamojo trakto, gleivinės išopėjimo forma.

Vaisto Ibuprofeno analogai tabletėse

Artimiausi Ibuprofeno analogai:

  • Aspirinas;
  • Paracetamolis;
  • Analginas;
  • Indometacinas.

Visi minėti veiksniai išsiskiria tuo, kad juose yra kitos veikliosios medžiagos. Tai reiškia, kad vaistus galima vartoti, jei yra individualus Ibuprofeno netoleravimas..

Aspirinas yra analogas, artimiausias karščiavimą mažinančiu poveikiu organizmui. Veiklioji medžiaga yra acetilsalicilo rūgštis. Tai gali sukelti rimtą šalutinį poveikį ir turėti daug kontraindikacijų. Visų pirma, tai gali neigiamai paveikti virškinimo sistemos organus..

Saugesnis analogas yra paracetamolis. Jis vartojamas skausmui malšinti ir karščiavimui mažinti, tačiau ilgalaikis jo vartojimas yra pavojingas dėl neigiamo poveikio kepenų ląstelėms. Kita vertus, šis vaistas yra mažiau pavojingas virškinimo traktui, jį leidžiama vartoti net tuščiu skrandžiu..

Analginas taip pat priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Veiklioji jo medžiaga yra natrio metamizolas. Jis greitai absorbuojamas virškinimo trakte, todėl terapinis poveikis pasireiškia per pusvalandį ir trunka iki kelių valandų. Veiklioji medžiaga sugeba blokuoti nervų galūnes, dėl kurių skausmo signalai į smegenis nesiunčiami. Be to, vaistas turi karščiavimą ir priešuždegiminį poveikį..

Analginas geriausiai tinka galvos skausmui ir migrenai gydyti, jis veiksmingas esant karščiavimui, kurį sukelia peršalimas ar infekcija. Vaistus rekomenduojama vartoti kartu su antibiotikais, šiuo atveju pastarųjų terapinis poveikis paspartėja. Be to, analginas vartojamas kraujodaros organų ligoms gydyti, taip pat po operacijos. Tačiau esant sąnarių ir raumenų skausmams, analginas nėra labai efektyvus. Be to, nerekomenduojama jo vartoti kompleksiškai gydant krūtinės anginą, sinusitą, vidurinės ausies uždegimą ir rinitą..

Indometacinas yra nebrangus vaistas, kuris taip pat gali pakeisti Ibuprofeną. Analogas pasižymi geromis priešuždegiminėmis savybėmis, tačiau indometacinas nėra labai tinkama priemonė karščiui ir skausmui malšinti. Dažniausiai jis naudojamas gydant kaulų ir raumenų sistemos ligas. Šis vaistas turi daug kontraindikacijų ir šalutinių poveikių, todėl netinka vaikams iki 14 metų..

Vaistai, kuriuose yra ta pati veiklioji medžiaga, tačiau jų sudėtis yra šiek tiek pakeista, taip pat laikomi analogais. Paprastai jie naudojami, jei vaistai nėra parduodami arba jų kaina yra daug didesnė. Tokie vaistai turi panašų terapinį poveikį, tačiau kai kurie skirtumai gali būti kontraindikacijos ir galimos šalutinės reakcijos.

Dažnas analogas yra Nurofenas. Jis būna įvairių formų, todėl jį lengviau dozuoti. Pagal savo poveikį vaistas yra visiškai identiškas Ibuprofenui. Kontraindikacijos ir šalutinis poveikis taip pat sutampa..

Jungtiniai fondai taip pat laikomi analogais. Visų pirma, NEXT yra labai paklausi. Jame yra ibuprofeno ir paracetamolio. Šis veikliųjų ingredientų derinys labai sustiprina vaisto analgetines ir karščiavimą mažinančias savybes. Šio vaisto negalima vartoti norint palengvinti potrauminius ir pooperacinius sindromus. Draudžiama nėštumo metu ir esant blogam kraujo krešėjimui. Dažniausiai jis skiriamas peršalus, kuriuos lydi aukšta temperatūra ir karščiavimas..

MIG taip pat laikomas veiksmingu. Dėl to, kad yra daugybė papildomų komponentų, vaistas gerai malšina galvos skausmą, tačiau jį rekomenduojama vartoti tik siekiant sulaikyti neurologinio pobūdžio priepuolius..

Tarp užsienio vaistų garsėja indiškas vaistas „Novigan“. Jame yra kelios veikliosios medžiagos: ibuprofenas, pitofenono hidrochloridas ir fenpiverinio bromidas. Dėl didelio efektyvumo jis skiriamas tik vyresniems nei 16 metų vaikams. Be to, kad vaistas turi analgetinį ir priešuždegiminį poveikį, jis gali pašalinti lygiųjų raumenų spazmus. Jis veiksmingas esant mėnesinių sindromui..

Absoliutus Ibuprofeno analogas yra lenkiškas vaistas Ibuprom. Jis gaminamas tik tabletėmis, jis skiriamas vyresniems nei 12 metų pacientams. Jo kaina yra daug didesnė, tačiau, remiantis apžvalgomis, yra mažiau šalutinių reiškinių. Vaisto vartojimo indikacijos yra identiškos Ibuprofeno.

Ibuprofeno tepalas ir gelio analogai

Taip pat yra daug gelio ir tepalo analogų. Viena iš gerai žinomų priemonių yra „Dolgit“ su ta pačia veikliąja medžiaga. Šis vaistas, ištepus sąnarius, pagerina jų judrumą ir sumažina patinimą. Parodyta priemonė nuo įvairių traumų. Jis naudojamas apatinės nugaros dalies skausmui, artrozei, bursitui ir kitoms panašioms ligoms gydyti. Jis dažnai naudojamas esant standumui pečių srityje..

Kitas analogas - diklofenakas - yra veikliosios medžiagos diklofenako dietanolamino pagrindu. Ši priemonė naudojama esant stuburo skausmui, neuralgijai, mialgijai. Su jo pagalba skausmo sindromas palengvinamas traumų fone, taip pat pooperaciniu laikotarpiu. Vaistas skirtas reumatinėms ligoms, taip pat uždegiminiams sąnarių procesams gydyti.

Diclac gelis dažnai skiriamas vietiniam sąnarių ir raumenų, raiščių ir sausgyslių uždegimui palengvinti. Tai taip pat yra analogas, kurio veiklioji medžiaga yra natrio diklofenakas. Priemonė yra gana stipri, todėl ją reikia labai atsargiai derinti su kitais vaistais..

Kitas veiksmingas tepalas yra „Bystrumgel“, turintis platų veikimo spektrą. Jis skiriamas esant įvairioms sąnarių ir raumenų patologijoms. Jame yra veikliosios medžiagos ketoprofeno.

Preparatai - vaikų ibuprofeno analogai

Tarp vaikų medicinos analogų populiariausias yra „Nurofen“ sirupas. Tai tikslus pakaitalas ir yra sirupo pavidalu. Jis skiriamas vaikams nuo 3 mėnesių iki 12 metų. Dozės skiriasi priklausomai nuo amžiaus. Komplekte yra specialus švirkštas, kuris palengvina tikslų dozavimą. Vaistas yra labai veiksmingas ir trunka 8 valandas. Tik po šio laiko leidžiama gauti.

Kitas analogas yra vaistas "Nise", kuris gaminamas tabletėmis ir suspensijos pavidalu. Pirmuoju atveju vaistas skiriamas po 3 metų, o sustabdymas nurodomas priėmimui nuo 2 mėnesių iki 12 metų. Vaisto sudėtyje yra nimesulido. Ši medžiaga gali sumažinti karščiavimą ir sumažinti skausmą bei uždegimą. Manoma, kad vaistas yra veiksmingas sąnarių ir raumenų skausmui..

Panadolis yra plačiai naudojamas temperatūrai sumažinti. Šis analogas yra patvirtintas naudoti vaikams nuo 3 mėnesių iki 12 metų. Jis gaminamas suspensijos pavidalu. Temperatūrą galima sumažinti iki 6 valandų. Pakartotinai leisti vaistą leidžiama tik po nurodyto laiko. Kadangi veiklioji medžiaga yra paracetamolis, perdozavimas yra labai pavojingas..

Straipsniai Apie Bursitas